Witaj na naszym blogu

Podróż kamperem brzegiem jeziora
Kampery, Lifestyle, Podróże,

Pierwsza podróż kamperem – poradnik od Wszędobylskich

Ostatnie wakacje pokazały nam jak wiele osób pragnie wyruszyć w swoją pierwszą podróż kamperem. Jak się do tego zabrać, na co się przygotować? Na początku czeka nas wiele pytań, a nie zawsze odpowiedzi. Dlatego też chcemy jak najlepiej przybliżyć Wam ten temat. Robiliśmy to już w naszym wpisie Pierwszy raz kamperem – jak się przygotować, a tym razem mamy dla was coś specjalnego! Wieści z pierwszej linii frontu i poradnik pierwszej podróży kamperem wprost od osób, które faktycznie pierwszy raz na takową się wybrali!

Women enjoying camper van with a view of a lake
Kampery, Lifestyle, Podróże,

Czy karawaning jest całoroczny?

Czy słysząc słowo “karawaning” wyobrażasz sobie kampera zaparkowanego nad jeziorem, w tle boso biegają dzieci, a dorośli grillują i biesiadują przy zewnętrznym stole? Jeśli tak, to nie jesteś osamotniony w swoich wyobrażeniach. Wielu osobom karawaning kojarzy się z wakacjami, latem, spaniem na dziko, ogniskiem i wszystkim innym około-letnim. Chcemy trochę zmienić Twoje pojęcie karawaningu, ponieważ podróżować kamperem można przez cały rok! Tak, dokładnie, obecnie kampery przystosowane są do podróży nawet w bardzo niskich temperaturach.

mapa Polski z zaznaczonym województwem pomorskim i kamperem, na tle bałtyckiej plaży w słoneczny dzień.
Kampery, Lifestyle, Podróże, Przyczepy kempingowe,

Kamperem przez pomorskie – tygodniowa trasa od Wszędobylskich

Województwo pomorskie to dla wielu jedynie Bałtyk i piaszczyste plaże. No cóż, gdyby na tym poprzestać i tak byłoby sporo do zwiedzania! Jednak Pomorze to też rozległe kaszubskie lasy, wzgórza i jeziora, piękne i spokojne Żuławy Wiślane, a także wspaniały Półwysep Helski czy majestatyczne ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym. To województwo idealne na podróż kamperem, a przekonali się o tym Ania, Adrian i Alicja z bloga Wszędobylscy. Dzięki temu przygotowali dla nas tygodniową trasę, która odzwierciedla wszystkie uroki Pomorza, których doświadczyć możesz właśnie z pokładu kampera!

MicrosoftTeams-image (33)
Lifestyle, Miejscówki, Podróże,

Góry z psem – jak się przygotować

Góry z psem to już mini przedsięwzięcie logistyczne. Trzeba się przygotować przed wyjściem w góry, trzeba uważać podwójnie będąc w górach i trzeba za pieska być odpowiedzialnym. Nie ma jednak nic milszego, jak ucieszony pyszczek i merdający ogonek naszego pupila w czasie górskich eskapad. O tym, jak przygotować się przed wyjściem z psem w góry opowiemy trochę w naszym nowym wpisie. Jeśli więc jeszcze się wahasz, czy zabrać Pimpka w góry, nie jesteś pewien jak to ugryźć, to na pewno trochę Ci całą kwestię rozjaśnimy.

Koń na pastwisku w tle oraz mapa Polski z zaznaczonym województwem podlaskim
Kampery, Lifestyle, Podróże, Przyczepy kempingowe,

Kamperem przez podlaskie – trasa od Polska Po Godzinach

Do wyjazdu kamperem łatwo się zainspirować, a Tomek i Kasia z bloga Polska Po Godzinach zostali zainspirowani przez CampDeck! Szalenie nas to cieszy, bo wakacje w tym stylu dają poczucie wolności i możliwość podróżowania blisko natury. A jakie miejsce w Polsce jest idealne, aby tego doświadczać? Podlaskie! Województwo podlaskie to najmniej zurbanizowana część Polski. Pełna rzek, jezior, lasów, mieszcząca aż cztery parki narodowe! Polska Po Godzinach stworzyła plan sześciodniowej podróży kamperem przez podlaskie, która zachwyci każdego.

MicrosoftTeams-image (32)
Lifestyle, Miejscówki, Podróże,

Park narodowy z psem – z czworonogiem w górach

Park Narodowy z psem to temat, który zyskuje na popularności. W Polsce mamy 23 Parki Narodowe. Niestety tylko niektóre spośród nich zezwalają na wizytę z czworonogiem, a nieliczne są całkowicie otwarte na psy. Do zasad panujących w Parku Narodowym należy się całkowicie dostosować. Jeśli jakiś park zezwala na odwiedziny z psiakiem, to należy się dostosować podwójnie. Z roku na rok maleje liczba Parków Narodowych dostępnych z psem. Powinniśmy swoim zachowaniem udowodnić, że zasłużyliśmy, by móc wspólnie z naszym czworonogiem spędzać czas na terenie parku. Zachowujmy się więc i przestrzegajmy zasad.

Alternative lifestyle and little cozy home beautiful vintage blue van - happy caucasian woman use technology inside a legendary camper during van life or vacation - wanderlust and phone internet
Kampery, Lifestyle, Miejscówki, Podróże, Przyczepy kempingowe,

Podróż kamperem – 15 przydatnych aplikacji

Jeśli poznałeś powody, dla których warto spróbować caravaningu i właśnie przygotowujesz się do swojej pierwszej podróży kamperem, to z pewnością przeszło Ci przez myśl, by zainstalować kilka dodatkowych aplikacji przydatnych w podróży. Nic dziwnego! Aplikacje w podróży są nieocenione. Pomagają odnaleźć drogę, miejsce na nocleg, najbliższą stację paliw. Jednak nie tylko takie, podstawowe aplikacje mogą się przydać w czasie podróży kamperem. Jest też kilka całkiem nieoczywistych aplikacji, ale jeśli zdecydujesz się, by je poznać, to już nie pojedziesz bez nich na żadne wakacje!

Caravaning na dziko, miejscówka nad morzem
Kampery, Lifestyle, Podróże, Przyczepy kempingowe,

Caravaning na dziko – 5 zasad, aby czuć się bezpiecznie

Caravaning na dziko to poczucie wolności, podróżowanie blisko natury i odkrywanie cudownych miejsc poza szlakiem. Pisaliśmy już o tym, jak znaleźć miejsca jak z bajki, a jeżeli szukasz tej wiedzy, kliknij tutaj. Zapierające dech w piersiach krajobrazy i spokojna okolica to często jednak miejsce w głuszy. Prócz tych wszystkich pozytywnych skojarzeń i odczuć związanych ze spaniem na dziko, często pojawia się także niepokój. W tym poście znajdziesz zasady, które umożliwią zniwelowanie go, ale przede wszystkim pozwolą czuć się bezpiecznie!

Kamper na miejscówce do caravaningu na dziko, na tle morza podczas zachodu
Kampery, Lifestyle, Podróże, Przyczepy kempingowe,

Caravaning na dziko – jak znaleźć najlepsze miejscówki

Wstajesz, otwierasz drzwi i ze świeżo zaparzoną kawą wychylasz się z kampera, a przed tobą rozpościera się widok na… No właśnie, na co? Każdy, kto chce rozpocząć swoją przygodę z caravaningiem na dziko ma inne wyobrażenia. Piętrzące się fale oceanu, rozległe złociste pola czy też zbocza gór. Przyznamy szczerze, że nie zawsze jest tak bajkowo. Dziś jednak chcemy podzielić się wiedzą, jak znaleźć te wymarzone miejsca, aby caravaning na dziko jak najczęściej faktycznie odpowiadał wyobrażeniom!

Kampery nad morzem, miejscówka na caravaning
Kampery, Podróże, Przyczepy kempingowe,

Caravaning – 5 najczęstszych mitów

Caravaning to takie zjawisko, o którym każdy ma już jakieś wyobrażenia. Dziś chcemy poruszyć temat ów wyobrażeń, jak to zwykle bywa, nie zawsze znajdujących odbicie w rzeczywistości. Jeżeli jeszcze nigdy nie korzystałeś z tej formy wypoczynku mogłeś zasłyszeć podobne opinie. My dziś wyjaśniamy, jak to faktycznie wygląda i obalamy caravaningowe mity.