fbpx

Glamping – wyjątkowe noclegi w nieprzeciętnych miejscówkach

Zwolenników wypoczynku na łonie natury przybywa z każdym rokiem. Miłośników nie do końca przyjaznych warunków, które mogą nas zastać poza domem jest z pewnością już nieco mniej. Dlatego camping, choć posiada niezaprzeczalne zalety i urok, jest też pewną ruletką. Co zrobić, jeśli w środku nocy najdzie nas ulewa? Co, jeśli namiot, nasza jedyna osłona, ulegnie uszkodzeniu? Wypoczynek zmienia się w survival, radość – w nerwy, a entuzjazm – w chęć natychmiastowego powrotu do domu. Ale co powiecie na następującą perspektywę: w środku lasu, na górskich wysokościach, wciąż na campingu, ale jakby… w domu? Wypoczynek na łonie natury. Pełen komfort i przytulne, domowe warunki. Zalety niemożliwe do połączenia? Wprost przeciwnie!

Glamping dla poszukujących unikatowych noclegów

Większość z nas ma już pewne utarte wyobrażenie dotyczące campingu – z rozkładanymi namiotami, pewnym dyskomfortem wynikającym z bliskości innych osób (jeśli mówimy o polu namiotowym), niekiedy niezbyt dobrze rozbudowanym sektorem sanitarnym czy brakiem należytej kuchni. A przecież na domiar złego namiot może zmoknąć, wiatr może go uszkodzić… Niektórym to nie przeszkadza, dla innych takie niespodzianki to zbyt wiele. Tych pierwszych nie trzeba zachęcać do noclegów pod namiotem. Tym drugim z pewnością spodoba się glamping! Najbliżej natury, jak się da, komfortowo, często luksusowo i ekologicznie. Tak właśnie można określić coraz popularniejszą w Polsce i na świecie formę nocowania pod namiotem, czyli glamping.

 

Nazwa glamping powstała z połączenia dwóch angielskich słów, takich jak glamour i camping. A czym się wyróżnia? Moglibyśmy powiedzieć, że podwyższonym standardem, ale to by nie wystarczyło. Miejscówki glampingowe są w pełni funkcjonalne, gwarantują najwyższy komfort i dostęp do bogatego asortymentu (łóżko, ogrzewanie, umeblowanie, wanna). Czy splendor i obozowanie w naturze mogą iść w parze? Okazuje się, że tak! Połączenia te są zazwyczaj niezwykle udane i kuszące dla osób szukających wypoczynku. Glampingi mogą przybierać różne formy i kształty. Choć wszystkie są atrakcyjne, poznajmy je bliżej, by móc dokonać wyboru tej jednej opcji, najlepiej wpisującej się w naszą wizję wypoczynku idealnego.

Namioty sferyczne

Na pierwszy rzut oka przywodzą na myśl konstrukcje widywane w filmach science-fiction, jednak to jak najbardziej realne konstrukcje, które wynająć może każdy. Już sama ich forma jest niemałą atrakcją, a warto dodać, że nie została ona osiągnięta kosztem żadnych udogodnień. Co więcej – oferują naprawdę luksusowe warunki, nie ustępując w niczym domkom na wynajem. Mają za to własne niepodważalne atuty. Kopuły z panoramicznym oknem, przez które za dnia obserwować można zmieniającą się naturę, a nocą gwiazdy. Ogrzewane, całoroczne, idealne na niecodzienne wakacje. Blisko natury, a jednak bardzo luksusowo. Podziwiać świat i słuchać dźwięków lasu będziesz z wygodnego fotela, ogromnego łóżka a nawet wanny. Tak, i takie udogodnienia będą na Ciebie czekać w jednym z namiotów sferycznych.

Jurty i namioty

Zupełnie nowe pojęcie kempingu. Duże, wygodne namioty, które ochronią przed wszelkimi warunkami atmosferycznymi i zapewnią niezapomniane wakacyjne doznania… Jurty mongolskie, dzięki trwałości konstrukcji polecają się na zimowy odpoczynek. Namioty nordyckie będą spełnieniem marzeń dla kochających przygodę, również dla tych najmniejszych. Pod namiotem, ale jednak w hotelowym standardzie. Niektóre z nich są dodatkowo umieszczone na drewnianej platformie, co eliminuje ryzyko przemakania gruntu pod naszymi stopami i dyskomfortu z tym związanego. Do takich namiotów przekonają się nawet najwięksi malkontenci!

Nietuzinkowe domki

Wspomnieliśmy wcześniej, że glamping niczym nie ustępuje domkowi… bo sam może nim być. I to położonym w koronach drzew! To powrót do dziecięcych fantazji o noclegu w drzewach, nad samym brzegiem jeziora czy w niezwykłym, kolorowym domku. Z domków zlokalizowanych wysoko w drzewach obserwować można ptaki, a z tych niżej w kilka sekund znajdziesz się w jeziorze. Za panoramicznymi oknami kryją się luksusowe apartamenty z sauną, wanną z hydromasażem czy huśtawką. Kemping w prawdziwie zachodnioeuropejskim stylu.

Glamping w Polsce

Glampingi w Polsce istnieją od dawna, mają się świetnie, a ich liczba sukcesywnie rośnie. Zresztą to nic dziwnego. Ta forma wypoczynku łączy w sobie dwie, z pozoru skrajnie różne, cechy – bliskość natury i komfortowe warunki. Ten idealny mariaż zapewnia ciszę i spokój, za którymi tęsknimy po miesiącach spędzonych w miejskim hałasie oraz wygodę, z której nie lubimy rezygnować po wyjeździe z domu. Polska gwarantuje nam świetne warunki na glamping – to kraj wypełniony pięknymi, choć czasem skrytymi i nieco niedostępnymi miejscami. Mamy zarówno nizinne jeziora otoczone lasami, jak i ośnieżone górskie przełęcze, a to wszystko w odległości raptem kilkuset kilometrów. To otoczenie wymarzone dla każdego, kto ceni sobie kontakt z przyrodą, ale stawia też warunki: pragnie wypoczywać, nie martwiąc się o pogodę, nie chce poświęcać komfortu dla lokalizacji i ceni sobie dystans od zgiełku dużych ośrodków wczasowych. Świetnym pomysłem na pierwszy glamping będą Mazury – miejsce znane wszystkim miłośnikom śródlądowych zbiorników wodnych, plażowania, pływania, żeglowania i przechadzek. Atrakcji i pięknych widoków na pewno nie zabraknie.

Glamping i rezerwacja – prościej już nie można!

W CampDeck przyświeca nam jeden cel – maksimum zadowolenia, minimum formalności. Staramy się, by proces wyszukiwania był przejrzysty i szybki, a oferta jak najbardziej przekrojowa i rozbudowana. Dzięki wyszukiwarce na naszej stronie znajdziecie dziesiątki ofert i dokładnie taki typ glampingu, jaki najbardziej przypadł wam do gustu. Łono natury i komfort wypoczywania mogą iść w parze, a kompromisy w tym względzie należą już do przeszłości.

Pora znaleźć swoją wymarzoną ofertę!