fbpx

Houseboat – domek na wodzie dla każdego!

Wszyscy mamy w głowie jakiś konkretny obraz jednostki pływającej – łodzi, żaglówki czy jachtu. Kadłub, żagiel, dwie burty, parę lin o specjalistycznych nazwach i zastosowaniu. Tymczasem dzięki ofercie dostępnej za pośrednictwem naszej platformy poznasz i skorzystasz z coraz bardziej popularnej formy wypoczynku na polskich akwenach wodnych, spędzając urlop w komfortowych warunkach, jakie zapewnia domek na wodzie. Houseboat, bo o nim właśnie mowa, wywraca do góry nogami nasze wyobrażenia dotyczące małych pływających jednostek, udowadniając, że wyruszając na fale, możemy również otoczyć się luksusem. Jeśli chcecie wynająć podobny houseboat albo wiedzieć, jaka będzie cena wynajmu domku na wodzie, czytajcie dalej!

Czym właściwie jest houseboat?

Dajemy słowo, że określenie „domek na wodzie” nie jest na wyrost – w istocie od takiej jednostki pływającej możemy oczekiwać standardu naprawdę równającego się z dobrze wyposażoną kawalerką. Houseboat to jacht motorowy nie dłuższy niż 13 metrów, rozwijający prędkości do 8 węzłów (marynistycznym nowicjuszom przeliczamy: nie więcej niż 15 km/h), przystosowany do całorocznego użytku. Do tego stopnia, że niektórzy wymontowują z nich silniki, trwale cumują i urządzają miejsce do zamieszkania. Pozostając jednak przy mobilnych domkach na wodzie – możliwy jest w nich nocleg niczym w kilkugwiazdkowym hotelu, przygotowanie każdego posiłku w bogato wyposażonej kuchni, wzięcie prysznica po sesji kąpielowej, wypoczynek na obszernym pokładzie czy wreszcie wieczorny relaks pod pokładem w przestronnym salonie, na wygodnych meblach, przed telewizorem. Idealne okoliczności dla miłośników wypoczynku w domowym komforcie.

 

Wyposażenie, choć zależne od modelu, zawsze stoi na wysokim poziomie. W środku znajdziemy szereg standardowych sprzętów, do których przyzwyczaiły nas hotele z gwiazdkami – radio, lodówkę, kuchnię gazową, TV, WC, prysznic, sztućce i naczynia, pościel, osobne łóżka, a to wszystko na wyłączność, tylko dla Was. Istotna rzecz, o której wcześniej nie wspomnieliśmy – powinna ucieszyć wszystkich amatorów akwenów, którzy nie dorobili się jeszcze własnej licencji czy patentu żeglarskiego. Ze względu na niewielką prędkość wyposażone w silnik houseboaty może wypożyczyć każdy. Klasyfikują się one jako jachty spacerowe, przeznaczone głównie do relaksu.

Domek na wodzie – jak wygląda wynajem?

Zdecydowani na wynajem własnego houseboata? Najprzyjemniejsze przed Wami! Użyjcie naszej wyszukiwarki, odpowiednio modyfikując filtry, by znaleźć swój idealny model domku na wodzie. Minimum, które warto podać, to: kiedy, gdzie i w ile osób chcecie przyjechać. Oczywiście nasza wyszukiwarka jest o wiele bardziej rozbudowana. Możecie z jej pomocą określać wyposażenie obecne na pokładzie jednostki, sposób rozliczania się za paliwo (oraz jego typ), elastyczne godziny zdania jachtu, a także możliwość wzięcia na pokład zwierząt, organizowania imprez czy przystosowanie całości do obecności najmłodszych. Projektując wyszukiwarkę, chcieliśmy maksymalnie ułatwić i uprzyjemnić proces wyboru wymarzonego jachtu. Dzięki niej zobaczycie tylko te ogłoszenia, które, mają ofertę dopasowaną do konkretnych potrzeb.

Domek na wodzie - na wynajem dla każdego!

Do wypożyczenia houseboata nie jest wymagany patent żeglarski. Jak wspomnieliśmy wcześniej, taka jednostka pływająca gwarantuje pełen komfort wypoczynku w wybranym miejscu na środku jeziora czy na morskich falach. Czyni to z niej znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu dla całych rodzin i grup znajomych chcących wyrwać się od zgiełku miast czy przeludnionych lokacji turystycznych. Jeśli cenimy sobie niezależność oraz bliskość natury, ale nie chcemy poświęcać luksusu czy wysokiego standardu wypoczynku, domek na wodzie, zwłaszcza jego wynajem na weekend czy część urlopu, jest świetnym pomysłem. CampDeck został stworzony przez pasjonatów, którzy dzielą się swoim zamiłowaniem do nieco innych form spędzania wolnego czasu niż urlop w hotelu czy ośrodku wypoczynkowym. Oddajemy w Wasze ręce platformę pełną korzystnych ofert, mając nadzieję, że wśród nich znajdzie się ta, która sprawi, że wakacje na łonie natury będą niezapomnianym i pełnym wrażeń przeżyciem.

Jestem właścicielem houseboat’a i chcę go wynająć

Zachęcamy do umieszczenia ogłoszenia na naszej platformie – to w pełni darmowe, ponieważ z naszej strony od właściciela jednostki nie zostanie pobrana żadna prowizja. Wystarczy jedynie założyć konto, a następnie zamieścić ofertę, określając przy tym oczekiwania względem przyszłych klientów – analogicznie do procesu wynajmu. I już wkrótce skrzynka odbiorcza zapełni się od wiadomości od chętnych na wynajem osób. Zależy nam na satysfakcji zarówno wynajmujących, jak i oferujących wynajem – dlatego służymy radą, wsparciem i odpowiedzią na każdym etapie tego procesu.