fbpx

Kampery do wypożyczenia w Krakowie najlepszym sposobem zwiedzenia Małopolski

Małopolska – być może najpopularniejszy wśród turystów lokalnych i zagranicznych obszar naszego kraju. Wszak większość jego stanowi swoiste tatrzańskie przedgórze, to tu nie brak majestatycznych parków narodowych, to tu znajdziemy dwie nieformalne stolice Polski – Kraków i Zakopane.To tu zarówno fani historii objawiającej się w dziełach ludzkich rąk, jak i miłośnicy natury mogą ramię w ramię spędzać wspólnie czas, bo dla każdego z nich województwo obfituje w atrakcje. Kraków oferuje wiele, a jego okolice są zupełnie niepowtarzalne! Słynna kopalnia soli w Wieliczce, skalna Maczuga Herkulesa w wyjątkowym Ojcowskim Parku Narodowym czy zdobycie szczytu Trzy Korony w Pieninach to tylko niektóre lokalne atrakcje, które możesz odwiedzić kamperem w okolicy Krakowa. W poszukiwaniu unikatowych górskich klimatów i pysznych oscypków zdecydowanie warto też wyruszyć w kierunku Zakopanego czy Żywca! Warto poświęcić chwilę najlepszemu sposobowi na to, by zobaczyć wszystkie wspomniane atrakcje bez konieczności wyszukiwania hotelowych noclegów – mowa tu o kamperach na wynajem, których w okolicach stolicy regionu nie brakuje.

Oferty wyróżnione

Wynajem kamperów - czy to dobry pomysł?

Pytanie tego typu mogą zadać osoby, które nie miały jeszcze okazji podróżować kamperem. W CampDeck zachęcamy, by pierwsze kroki w tej materii postawić czym prędzej – znamy to dobrze z doświadczenia i relacji innych użytkowników – ci, którzy spróbowali tej formy turystyki wypoczynkowej, już na koniec sezonu planują kolejny wyjazd kamperem. Kampery to unikatowe w motoryzacyjnym świecie połączenie tak przekrojowej funkcjonalności z komfortem jazdy. Nowoczesne modele wręcz imponują ilością dodatków i dostępnego na pokładzie asortymentu, a przy tym, jak na pojazd niemałych gabarytów, pozostają zwrotne, zgrabne i responsywne. Szoferka kampera jest położona wyżej niż siedzenie kierującego w przeciętnym samochodzie osobowym, co gwarantuje lepszą widoczność i więcej czasu na reakcję na warunki spotkane na drodze. Na dodatek pojazd ten nie spala wcale znacząco więcej paliwa niż większy samochód osobowy, co powinno dodatkowo zachęcić osoby, które obawiają się nadmiernych kosztów. Pozostańmy jeszcze na chwilę przy asortymencie, w końcu stały dostęp do całego szeregu wygód czyni ten sposób podróżowania szczególnie kuszącym. Przesadą z pewnością nie będzie porównanie wnętrza kampera do pokoju hotelowego; nie byłoby nią nawet stwierdzenie, że hotel ten miałby dwie lub więcej gwiazdek. Wygodna przestrzeń sypialniana (umieszczona zgodnie ze specyfiką danego rodzaju kampera – np. w alkowach będzie to forma nadbudówki nad szoferką), aneks kuchenny, armatura sanitarna i komfortowe meble – w jego wnętrzu można z całą pewnością odetchnąć pełną piersią i nie martwić się o ścisk czy klaustrofobiczne odczucia.

Skoro już wiecie, przejrzyjcie naszą ofertę!

Najwięcej kamperów na wypożyczenie w Krakowie znajdziecie właśnie w CampDeck – na internetowej platformie, gdzie wakacyjne marzenia przekuwają się w plany dzięki bogatej ofercie pojazdów na wynajem. By cały proces usprawnić, przygotowaliśmy wyszukiwarkę pozwalającą na znalezienie okazji idealnej. Jej obsługa jest jeszcze prostsza niż eksploatacja kampera – jeśli chcemy zobaczyć wszystkie oferty, nieprzefiltrowane w żaden sposób, wystarczy podać liczbę podróżnych, datę oraz miejsce, z którego chcemy wyruszyć. Naszym oczom ukaże się całość ofert, wśród których najpewniej kryje się ta jedna, skrojona na miarę. Jeśli chcemy zwiększyć szansę na strzał w dziesiątkę, skorzystajmy z wyszukiwania zaawansowanego – dzięki szeregowi filtrów doprecyzujemy parametry pojazdu, a także szereg innych aspektów wynajmu. Możemy zatem określić, czy wolimy pojazd na gaz czy benzynę, wybrać konkretny rodzaj skrzyni biegów. Może komfort naszej podróży podniesie określona liczba miejsc do spania bądź oferta wyłącznie dla niepalących? A może wizja kampera naszych marzeń jest na tyle skonkretyzowana, że wiemy, iż musi się w nim znaleźć mikrofalówka, prysznic, podgrzewana podłoga, TV, lodówka i grill. Cena wynajmu kamperów też pewnie nie pozostanie bez wpływu na decyzję. Bez obaw – jeśli idealny dla nas pojazd istnieje, znajdziecie go u nas, a zrobicie to właśnie z pomocą naszej niezastąpionej, sprawnej i banalnie prostej w obsłudze wyszukiwarki.

Dokąd wyruszyć ze stolicy Małopolski?

Wszystko zależy od tego, na jakie atrakcje się w głównej mierze nastawiamy – miejsko-historyczne czy przyrodnicze – choć jednego możemy być pewni: żadnych nie zabraknie! Nie w tak atrakcyjnym regionie!. Zwiedzanie możemy zacząć od razu, bo jeśli nie mieliśmy jeszcze okazji zgłębić wszystkich interesujących miejsc w samym Krakowie, już to zajmie nam cały dzień, nawet kilka.

Kraków (nie)znany

Choć mieszkańcy tego miasta oswoili się już pewnie z mijaniem na porządku dziennym zabytków na skalę światową, nowo przybyli pierwsze kroki skierować muszą oczywiście na rynek. Tu naszym oczom ukaże się Barbakan, pozostałość zabudowań obronnych miasta, a stamtąd mamy już tylko kilkaset metrów do kościoła Mariackiego, Sukiennic, wieży mariackiej czy kościoła św. Wojciecha. Zainteresowani mogą też zejść pod rynek, gdzie znajduje się rynek podziemny, czyli multimedialne muzeum ukazujące zachowane fragmenty starego miasta. Dalej punktem obowiązkowym jest spacer na Wawel, gdzie rezydowali polscy królowie – ten widok zachwyci każdego. Wspaniały zamek osadzony na wzniesieniu dumnie prezentuje się z każdego miejsca w mieście. Zwiedzanie go zajmie nam sporo czasu, znajdują się tam np. takie bezcenne obiekty jak Dzwon Zygmunta, a jeśli jeszcze starczy nam sił, możemy się przejść na Kazimierz – dawną żydowską dzielnicę, obecnie pełną malowniczych, klimatycznych uliczek i placyków. Lista atrakcji Krakowa nie zamyka się oczywiście w centrum miasta – możemy pojechać do fabryki Schindlera przerobionej aktualnie na muzeum (gdzie poznamy prawdziwą historię jej właściciela, uwiecznioną w słynnym filmie Stevena Spielberga), obejrzeć panoramę miasta z Kopca Kraka, zwiedzić Muzeum Narodowe, przejść się Plantami czy iść do Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI, gdzie m.in. dowiemy się, jak by to było nie mieć zmysłu wzroku. Nie po to jednak wynajęliśmy kamper w Krakowie, by poruszać się nim po mieście – pierwszym przystankiem, leżącym jeszcze blisko miasta, może być Zakrzówek, czyli jezioro powstałe w miejscu byłego kamieniołomu – spektakularny widok gwarantowany.

Jeśli jesteśmy pasjonatami historii…

Gdy już wyruszymy w drogę, czeka nas mnóstwo atrakcji, bo będzie się gdzie zatrzymywać.W województwie małopolskim z pewnością ich nie zabraknie. Teraz skupimy się na miejscach, które powinny wzbudzić ekscytację każdego miłośnika zabytków oraz minionych dziejów.

Wieliczka i Bochnia

Co jest w Wieliczce, wie niemal każdy Polak, natomiast jesteśmy zdania, że zupełnie nieuczciwie pomijana jest pobliska Bochnia, która może pochwalić się identyczną atrakcją. Do obu kopalni soli możemy zjechać, w obu oprowadzeni zostaniemy po korytarzach, poznając specyfikę pracy i codziennego życia górników. Trzeba jednak przyznać, że kaplica św. Kingi znajduje się tylko w jednej z nich – a to rzecz, którą trzeba zobaczyć na własne oczy chociaż raz. Dodatkowo, choć wszyscy kojarzą Wieliczkę z podziemnymi atrakcjami, nad ziemią znajduje się również jedna warta zwiedzenia – Zamek Żupny, gdzie zresztą mieściła się dawniej siedziba zarządu kopalni.

Tyniec

Miejsce, które zasadniczo należy do obrębu miasta Krakowa, potraktujemy na potrzeby czytelników jako osobne interesujące miejsce. Znajdziemy tam barokowe opactwo benedyktyńskie, którego początki sięgają niemal tysiąc lat wstecz. Chcąc zobaczyć klasztor i zabudowania od środka, by poczuć i zwizualizować sobie, jak wyglądało mnisze życie, lepszego miejsca nie znajdziemy. Całość kompleksu nie jest dostępna do zwiedzania, ale wynagradza nam to atrakcyjność okolicy, gdzie nie brak ścieżek, szlaków i tras rowerowych. W sam raz na aktywny relaks, jeśli w naszym wypożyczonym kamperze dorzuciliśmy na pakę rowery.

Lanckorona i pobliska Kalwaria Zebrzydowska

Lanckorona to wieś, której główną atrakcją malowniczy rynek główny, przywodzący na myśl minione wieki. Otoczony urokliwymi drewnianymi zabudowaniami z XIX wieku oddającymi klimat kupieckiego miasteczka. Położona po sąsiedzku Kalwaria Zebrzydowska to z kolei ważna placówka na religijnej mapie kraju. Znajduje się tam sanktuarium pasyjno-maryjne, w którego skład wchodzą bazylika i klasztor. Miejsce uduchownione, ale też piękne, jeśli należymy do miłośników architektury sakralnej.

Wadowice

Zostając na chwilę w religijnych klimatach, nie sposób nie wspomnieć, że nieopodal znajduje się miejsce urodzenia Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II. Osoby związane z tą postacią z pewnością docenią poświęcone mu muzeum urządzone w dawnym domu sławnego Polaka.

Oświęcim i Auschwitz-Birkenau

Kolejne miejsca na mapie Małopolski, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Każdy powinien chociaż raz w życiu odwiedzić to muzeum, będące miejscem pamięci. Muzeum powstało z połączenia dwóch nazistowskich obozów w Oświęcimiu i Brzezince, pozwalając nam na własne oczy zobaczyć budynki – a przede wszystkim warunki – w jakich przetrzymywano tam ludzi. Wyjątkowo niełatwy rozdział historii, który jednak nie może zostać zapomniany. Wizyta trudna, choć obowiązkowa.

A gdy wolimy szlaki, góry, doliny, lasy

Atrakcje historyczne, nawet tak liczne i intrygujące jak w Małopolsce, nie mogą przecież zająć nam całej wyprawy w miejscu, gdzie znajduje się nieoficjalna zimowa stolica Polski – Zakopane! Choć to tam, na południowej granicy, znajdziemy najbardziej ikoniczne szczyty i masywy w naszym kraju, województwo to przepełnione jest też innymi atrakcyjnymi przyrodniczo miejscami. Przyjrzyjmy się zatem kilku z nich.

Pustynia Błędowska

Zacznijmy od czegoś, co kojarzy nam się z przeciwieństwem gór – obszernego, płaskiego terenu (ok. 33 km2), innymi słowy, prawdziwej pustyni! Ten geograficzny ewenement na mapie Polski znajduje się na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej i zobaczenie go, zwłaszcza ze względu na jego nietuzinkowość, warto dopisać do swojej wakacyjnej listy. Sugerujemy podjechanie do któregoś z punktów widokowych po najlepsze wrażenia.

Ojcowski Park Narodowy

Miłośnicy pięknych lasów, bezpośredniej bliskości natury, a także cudów natury w postaci jaskiń i wymyślnych formacji skalnych odnajdą się tu błyskawicznie. Być może nigdzie indziej w Polsce nie znajdziemy takiej kondensacji naturalnych atrakcji. Dla turystów otwarte są dwie (spośród łącznie około pięciuset!) jaskinie (Łokietka i Ciemna), ruiny zamku w Ojcowie oraz zachowany Zamek Pieskowa Skała, kościół, Pustelnia czy Kaplica Na Wodzie, a finalnie skały, spośród których najbardziej znanymi są Maczuga Herkulesa czy Brama Krakowska. To około 20 km2 pięknego leśnego terenu, idealnego na spacer czy rower.

Zakopane, czyli furtka do Tatr

Trzeba to miejsce odwiedzić, bowiem to ono jest przepustką do wielu najpiękniejszych górzystych terenów. Znajdziemy tu i łagodne trasy prowadzące przez doliny (np. Kościeliską), i nieco bardziej wymagające podejścia, a także imponujące szczyty – Kasprowy Wierch, Giewont i ten najważniejszy, bo najwyższy – Rysy. To oczywiście nie wszystko. Dość powiedzieć, że jeśli czujemy dreszczyk ekscytacji na myśl o szlakach i niesamowitych widokach, powinien być to pierwszy punkt na naszej liście. Wypożyczenie kampera w Krakowie i wyjazd do Zakopanego to pomysł o tyle dobry, że nie musimy martwić się o nocleg – a o ten w środku sezonu może być naprawdę niełatwo.

Beskid Żywiecki

To naturalnie nie jedyne góry warte zobaczenia – cała południowa granica jest nimi usiana. Udając się na zachód, dotrzemy do Beskidu Żywieckiego, gdzie będziemy mieli okazję zdobyć Babią Górę. To masywy niższe niż Tatry, ale posiadające równie dużo interesujących szlaków, co zadowoli pewnie osoby niezbyt skore do wymagającej wspinaczki.

A może wznieść się ponad drzewa… bez wchodzenia w góry?

Brzmi intrygująco? Zachęcamy zatem do odwiedzenia Krynicy-Zdroju, gdzie znajduje się ścieżka w koronach drzew, zawieszona na wysokości i zakończona obszerną wieżą widokową gwarantującą naprawdę piękne widoki. Nie jest przy tym stroma, więc nada się dla wszystkich. Jeśli nie chcemy wchodzić na Beskid Śląski lub Niski, możemy to sobie zrekompensować w ten sposób – świetnie ją stamtąd widać!

Kampery na wynajem na platformie CampDeck – szansa na niezapomniane wakacje!

Czy potrzeba kolejnych argumentów, by rozważyć wynajem kamperów? Cena jest atrakcyjna (zadba o to nasza wyszukiwarka), atrakcji wokół Krakowa z pewnością nie zabraknie (wymieniliśmy raptem kilka miejsc, wiele jeszcze pozostało – chociażby Energylandia), a sam sposób przemieszczania się jest już jedną z nich. Pozwólcie zatem, że przeformułujemy pytanie – nie czy, ale gdzie najpierw ruszamy?

Sprawdź naszego bloga