fbpx

Odkryj ofertę kamperów w Bydgoszczy

Czy województwo kujawsko-pomorskie jest dobrym pomysłem na spędzenie w nim weekendu lub dłuższego urlopu? Oczywiście! Jednak na zwiedzanie Bydgoszczy – największego miasta w tym regionie oraz pobliskich atrakcji polecamy wynajęcie kampera.

Oferty wyróżnione

Bydgoszcz i okolice kamperem

Wybierasz się kamperem w okolice Bydgoszczy? Na odkrycie czeka malownicza Dolina Dolnej Wisły czy ścieżka przyrodnicza Jelenia Wyspa w Tucholskim Parku Krajobrazowym, a dla aktywnych spływy kajakowe zaskakującą rzeką Wdą. Poszukiwaczom historycznych perełek polecamy trasę kamperem od zamku do zamku śladami Krzyżaków. Kujawsko-pomorskie ma wiele do zaoferowania! Zaraz poznasz więcej szczegółów.

Bydgoszcz zabytkowa…

Wynajmij kampera w Bydgoszczy i zacznij od zwiedzania miasta. Wiele mówi się o zabytkach Krakowa, Warszawy, Lublina, ale niewiele o bydgoskich zabytkach, które wbrew pozorom mają wiele do zaoferowania. Zabytkowa architektura, która współgra z nowoczesnymi budynkami to symbol miasta. Na początek warto zobaczyć placówkę poczty królewskiej z I połowy XVIII wieku, a dziś siedzibę Poczty Polskiej oraz blisko 400-letni budynek ratusza. W Bydgoszczy jest sporo zabytkowych obiektów sakralnych. Katedra Bydgoska św. Marcina i Mikołaja jest najstarszym kościołem i budynkiem w mieście. Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny znany też jako kościół klarysek jest uznawany za jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w Bydgoszczy. Ta gotycko-renesansowa świątynia została zbudowana pomiędzy 1582 a 1618 rokiem. Warty odwiedzenia jest również zabytkowy kościół garnizonowy pw. NMP Królowej Pokoju z epoki Jagiellonów. Jeśli masz ochotę na zobaczenie monumentalnej budowli, która została zaprojektowana na wzór rzymskiego Panteonu, wybierz się do Bazyliki Mniejszej św. Wincentego à Paulo. Jeżeli chcesz poczuć klimat dawnej Bydgoszczy, wybierz się na spacer ulicą Długą (kiedyś był to kupiecki raj) wśród urokliwych kamieniczek z końca XVIII wieku i z początku XIX wieku. Pamiętaj również o bydgoskich spichrzach nad Brdą, które są uznawane niemal za herb miasta. W Białym Spichrzu zbudowanym po 1789 roku, który pełnił funkcję przeładunkową oraz magazynową, dziś trzymane są zbiory archeologiczne Muzeum Okręgowego. W Czerwonym Spichrzu, który od 1861 roku działał jako młyn parowy z ośmioma liniami mielącymi, dziś mieści się Galeria Sztuki Nowoczesnej Muzeum Okręgowego. Przed głównym wejściem do tego budynku można obejrzeć makietę Bydgoszczy z dawnych wieków, a na niej m.in. zamek bydgoski, który został zniszczony podczas potopu szwedzkiego.

Bydgoszcz muzealna i zielona…

Bydgoszcz to miasto, w którym możesz odwiedzić ciekawe muzea. Wystarczy zatrzymać się kamperem na parkingu i poświęcić czas nie tylko na odwiedzenie pierwszego w Polsce Muzeum Wodociągów, ale i Muzeum Mydła i historii brudu. Tak, to nie żart! Jest to unikatowa atrakcja, którą koniecznie musisz zobaczyć i jedyne takie muzeum w Europie. Wyspa Młyńska, czyli enklawa w centrum miasta, na której jest wiele drzew, trawników i zielonych miejsc do spędzania czasu na świeżym powietrzu jest nazywana zielonym sercem Bydgoszczy. Wakacyjną atrakcją turystyczną miasta jest Bydgoski Tramwaj Wodny, z którego pokładu można podziwiać uroki miasta. Zaledwie 5 km od centrum znajduje się Leśny Park Kultury i Wypoczynku – Myślęcinek, który zajmuje powierzchnię aż 830 hektarów. W zależności od miejsca postoju kampera możesz wybrać jedną z kilku ścieżek, którymi przemierzysz część tego malowniczego obszaru.

Kamperem drogami wzdłuż Doliny Dolnej Wisły

Kiedy już nacieszysz się urokami Bydgoszczy, czas na odwiedzenie jej bliższych i dalszych okolic. Jedną z propozycji, jakie dla Ciebie mamy jest wycieczka drogami wzdłuż Doliny Dolnej Wisły. To dość rzadko odwiedzany zakątek, ale kryje magię spokoju i lokalnych tradycji. Jeśli więc chcesz spędzić czas blisko natury, odwiedić regionalne winnice, posmakować tamtejszych specjałów (w tym podpuszczkowych serów), obejrzeć chaty z końca XVIII wieku, pospacerować nad rzeką lub zrelaksować się w cieniu drzew przepięknych sadów – Dolina Dolnej Wisły jest dla Ciebie. Obszar tego regionu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego obejmuje Dolinę Fordońską, Kotlinę Grudziądzką i południowe krańce Doliny Kwidzyńskiej. Został objęty ochroną w postaci Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego.

Ścieżka przyrodnicza Jelenia Wyspa

W województwie kujawsko-pomorskim leży kraina o unikalnych walorach przyrodniczych i przepięknym krajobrazie. Mowa tu o Borach Tucholskich, czyli drugim co do wielkości obszarze leśnym w Polsce. To przede wszystkim mnogość sosnowych lasów, jeziora, rzeki, których jest bez liku. Jaką atrakcję koniecznie trzeba odwiedzić w Borach Tucholskich? Oczywiście jest to ścieżka przyrodnicza Jelenia Wyspa w Tucholskim Parku Krajobrazowym. Pokonanie całej trasy daje możliwość zapoznania się ze złożonym ekosystemem leśnym tego miejsca, pozwala zobaczyć na własne oczy torfowiska oraz bagna i zbiorowiska wodne rzeki Stążki. 3,5 km trasy to także odpoczynek wśród śpiewu ptaków i zapachu żywicy.

Od zamku do zamku śladami Krzyżaków

Podróżując kamperem zyskujesz swobodę w przemieszczaniu się z miejsca na miejsce nawet na duże odległości, dlatego polecamy wybrać się na wycieczkę szlakiem zamków krzyżackich. Województwo kujawsko-pomorskie to krzyżacka spuścizna, którą dziś można podziwiać, odwiedzając wzniesione przed wiekami gotyckie budowle warowne i klasztorne. Wynajem kampera w Bydgoszczy umożliwia pokonanie dwudniowej trasy o łącznej długości 224 kilometrów i odwiedzenie na jej szlaku najważniejszych zamków krzyżackich. Przygodę możesz rozpocząć w Toruniu i tu też ją zakończyć, przejeżdżając drogę: Toruń – Zamek Bierzgłowski – Nowy Jasieniec – Świecie – Chełmno – Papowo Biskupie – Starogród – Lipieniek – Toruń. Druga trasa liczy 215 km i również zaczyna się w Toruniu, by stamtąd po kolei odwiedzać zamki lub ich małe pozostałości w kolejnych miejscowościach: Bobrowniki – Golub-Dobrzyń – Kowalewo Pomorskie – Brodnica – Radzyń Chełmiński – Pokrzywno – Grudziądz – Rogóźno-Zamek – Nowe.

Jezioro Piechcińskie – istny raj dla nurków

Nie musisz podróżować do Egiptu lub Chorwacji, by nurkować i podziwiać podwodny świat. Niedaleko wsi Piechcin między Barcinem a Pakością znajduje się turkusowe jezioro, które zachwyca nie tylko swoim kolorem, ale i podwodnym „parkiem rozrywki” dla nurków. Jezioro powstało na terenie starego, nieczynnego kamieniołomu. Ma powierzchnię około 4,5 ha i maksymalną głębokość 25 m. Dzięki białym skałom wapiennym woda ma jasny, turkusowy kolor. Na dnie tego akwenu znajdują się pozostałości po dawnej działalności odkrywkowej m.in. schody, rury, stalowe płyty, ale zatopiono też inne obiekty np. samochody Fiat 126, rowery, kadłub samolotu, drewnianą żaglówkę, rowery itp. Żeby móc nurkować w jeziorze, należy skontaktować się z klubem nurków np. z Bydgoszczy lub Torunia. Jeśli nie nurkujesz, polecamy i tak odwiedzić to miejsce, chociażby ze względu na piękne widoki, które można oglądać z góry.

Kajakiem przez bory i lasy

Okolice Bydgoszczy to także raj dla aktywnych kajakarzy. Rzeka Brda umożliwia podziwianie walorów samego miasta. Na odcinku od Gościeradza do Smukały jest szeroka, dość nasłoneczniona i dość wolna, więc zachęca do spokojnego spływu i zatrzymania się w wyznaczonych miejscach na odpoczynek np. przy ognisku. Brdą z szybszym nurtem i licznymi przeszkodami np. przewróconymi drzewami można popłynąć także w granicach Parku Krajobrazowego Bory Tucholskie. Trzeba jednak pamiętać, że jest to wycieczka rekomendowana raczej zaawansowanym kajakarzom. Ciekawy szlak kajakowy w kujawsko-pomorskim stanowi rzeka Wda. Jej szlak jest stosunkowo łatwy, po drodze mija się malownicze zakola, zalesione brzegi i piękne przełomy. Szybki nurt Wdy ułatwia wiosłowanie.

Po co podróżować kamperem po Bydgoszczy i okolicach?

Kamper to znacznie więcej niż tylko środek transportu, który ułatwia Ci przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Turystyka rodzinna, bliskość przyrody, brak uzależnienia od miejsca pobytu – i to wszystko bez ograniczeń… A ponieważ taki pojazd jest wyposażony w akcesoria niezbędne do codziennego funkcjonowania, możesz w nim spać, gotować, kąpać się, odpoczywać itp. Wynajem kampera to Twój sposób na podróżowanie gdzie, kiedy i jak chcesz! Wyznaczasz sobie własny kurs i ruszasz w drogę! Kiedy widzisz jakąś atrakcję, szukasz odpowiedniego miejsca na postój, zatrzymujesz się i zwiedzasz. Biorąc pod uwagę, że Bydgoszcz i okolice obfitują w atrakcyjne miejsca, w tym mogą pochwalić się pięknem przyrody, podróżowanie kamperem jest idealną opcją, by zwiedzić ten region.

Jakie kampery można wynająć w Bydgoszczy?

W CampDeck mamy największą flotę samochodów kempingowych, które można wynająć w danym mieście np. w Bydgoszczy. Dzięki temu masz duże szanse na znalezienie pojazdu, który idealnie Ci odpowiada. Może to być na przykład:

Pamiętaj, że wcześniejsza rezerwacja pozwala wybierać spośród szerokiej gamy kamperów w Bydgoszczy dostępnych w naszym serwisie do wynajęcia przez cały rok. Rezerwując wynajem z wyprzedzeniem, upewniasz się, że właściciel pojazdu jest w stanie wypożyczyć Ci auto w wybranym terminie.

Zaczerpnij świeżego powietrza – podróżuj kamperem!

W CampDeck wiemy, że każdy zasługuje na wymarzony odpoczynek. Uważamy, że nie ma nic lepszego niż podróż kamperem! Jesteś wówczas elastyczny, możesz zmieniać trasę i zbaczać z niej, odkrywając nowe miejsca. Jeśli pogoda nie dopisze po dotarciu na miejsce, zawsze możesz zmienić kierunek. Każdego dnia możesz cieszyć się wschodem słońca w innym miejscu i oddychać świeżym powietrzem. Będziesz zaskoczony liczbą miejsc, w których możesz się zatrzymać i przenocować. Nie ma znaczenia, czy jesteś na plaży, czy w górach, w lesie, czy nad jeziorem – zawsze możesz cieszyć się wspaniałymi widokami.

Wynajem kampera w Bydgoszczy z ekonomicznego punktu widzenia jest o wiele korzystniejszy niż wykupienie wakacji w biurze podróży. Możesz cieszyć się całym miesiącem spędzonym na przemieszczaniu się kamperem za taką samą cenę, jak za tydzień zorganizowanych zagranicznych wakacji. Ponadto ten środek transportu oferuje wiele korzyści, z których nie mógłbyś korzystać w innych okolicznościach np. możliwość zamontowania stojaka rowerowego, zabrania całego sprzętu narciarskiego lub deski surfingowej, nie licząc udogodnień, jakie oferuje do wygodnego podróżowania dla najmłodszych i czworonożnych pupili.

Jeśli nigdy nie podróżowałeś kamperem, ale chciałbyś spróbować tego doświadczenia, bez obaw możesz wypożyczyć taki pojazd. We dwoje, w towarzystwie rodziny lub znajomych, nasze kampery na wynajem wyposażone są w miejsca nawet dla ośmiu osób. Możesz podróżować całą rodziną w niższych cenach niż w przypadku pobytu w hotelu: znajdź taniego kampera, a będziesz mieć większy budżet na resztę przyjemności. Możesz skorzystać z obniżek posezonowych lub związanych z wynajmem długoterminowym.

Skorzystaj z najlepszych ofert na rynku już dziś i wyrusz w wymarzoną podróż kamperem.

Sprawdź naszego bloga