fbpx

Odkryj ofertę kamperów w Lublinie

Chcesz zwiedzić kamperem Lublin i Roztocze? Intrygująca mozaika różnych kultur, ślady historii, bliskość natury, parków narodowych i mnogość rezerwatów wystarczy na długą wycieczkę. Wynajem kampera w Lublinie i przejazd nim po województwie lubelskim jest świetnym pomysłem na spędzanie czasu zarówno aktywnie, jak i wypoczynkowo!

Dlaczego warto zwiedzić lubelskie kamperem?

Województwo lubelskie oferuje wiele atrakcji. Piękne miasta i miasteczka, obiekty historyczne oraz liczne parki i rezerwaty przyrody. Ciężko zobaczyć je wszystkie, gdy jesteś uzależniony od noclegu w hotelu lub spędzasz cały pobyt w jednej miejscowości. Wypożyczenie kampera w Lublinie i przemieszczanie się po całym regionie jest o wiele wygodniejsze i pozwala odkryć miejsca, o których nie miałeś pojęcia! I to wszystko w bardzo dobrych warunkach bytowych. Poza tym możesz czerpać radość z pobytu na łonie natury. Wyobraź sobie wieczorne ognisko nad rzeką i pobudkę w okolicy pięknych roztoczańskich lasów, śniadanie na łonie natury i oddychanie świeżym powietrzem nad Wieprzem. W każdym momencie możesz przemieścić się kamperem w inne miejsce, odwiedzić nową miejscowość i wrócić na łono przyrody. Czyż to nie wspaniałe?! Wolność, brak ograniczeń i swoboda!

Oferty wyróżnione

Lublin i okolice kamperem

Co zwiedzić kamperem w okolicach Lublina? Polecamy wypatrywać dzikich koni polskich w Roztoczańskim Parku Narodowym lub wybrać się na spacer po niepowtarzalnym i urokliwym Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Wyjątkową trasą kamperem będzie też przemieszczanie się szlakiem winnic Lubelszczyzny! Ale do rzeczy – sprawdź szczegółowo, gdzie możesz udać się na kamperową wycieczkę w tamtych rejonach. 

Na początek sam Lublin

Lublin to urokliwe miasto, które słynie z… cebularza. Tak! Będąc tam, nie zapomnij spróbować tego przysmaku, a nawet wybrać się do Regionalnego Muzeum Cebularza, gdzie dowiesz się, skąd w ogóle ten wypiek wziął się na Lubelszczyźnie oraz jak się go robi krok po kroku. Wielbiciele historycznych miejsc powinni odwiedzić lubelski zamek i poszukać… skarbu! Jest to bardzo ważne miejsce na mapie Lublina, ponieważ bywali tam polscy królowie: Kazimierz Jagiellończyk, Władysław Jagiełło, Kazimierz Wielki i Zygmunt August, a w salach zamkowych obradowano nad aktem Unii Lubelskiej z 1569 roku. Warto udać się także na Stare Miasto, by podziwiać różnokolorowe, sztukateryjne kamienice, w tym dawną siedzibę Trybunału Koronnego. Każdy, kto odwiedza Lublin, powinien przejść się trasą podziemną, wejść na taras widokowy Bramy Krakowskiej, pooglądać zbiory Muzeum Historii Miasta Lublina. Same spacery uliczkami Starego Miasta pozwolą na docenienie wyglądu renesansowych budynków. Jeśli szukasz duchowych przeżyć, możesz odwiedzić budowle sakralne, których w Lublinie nie brakuje. Przepiękna archikatedra lubelska z olbrzymimi organami oraz imponującymi freskami zrobi na Tobie wrażenie. Lubelska Kaplica Trójcy Świętej była dumą i chlubą za czasów dynastii Jagiellońskiej i do dziś jest imponującym zabytkiem europejskim. Warto również odwiedzić bazylikę i klasztor dominikanów, które położone są na urokliwej górce. W Lublinie można spędzić czas także aktywnie, nie tylko spacerując. Na przykład na błoniach nieopodal zamku istnieje możliwość wypróbowania slackline, czyli chodzenia na taśmie zawieszonej nad ziemią. Rowerzystom polecamy krótką, ale bardzo urokliwą wycieczkę nad Zalew Zemborzycki, gdzie można skorzystać z wielu ciekawych atrakcji m.in. parku linowego, kajaków, rowerków wodnych oraz mini pola golfowego. Chociaż niekoniecznie rozrywkowym miejscem na mapie Lublina, to jednak i tak wartym zobaczenia, by poznać „od środka” historię drugiej wojny światowej jest historyczny obóz koncentracyjny.

Z Lublina do Kazimierza Dolnego

Z Lublina kamperem możesz udać się do oddalonego o ok. 55 km Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Możesz zaparkować samochód na parkingu płatnym niedaleko centrum i stamtąd udać się na tamtejszy rynek. Jego symbolem jest stojąca na środku studnia oraz otaczające go kamieniczki. Na szczególną uwagę zasługują renesansowe kamienice rodziny Przybyłów z 1615 roku. Nieopodal rynku znajduje się gotycka świątynia św. Jana Chrzciciela. Kazimierz Dolny to także zamek z basztą zwaną wieżą Łokietka, z której rozpościera się widok na okolicę i piękno Wisły. Takie pejzaże możesz podziwiać również z Góry Trzech Krzyży. Nie zapomnij odwiedzić tajemniczego wąwozu Korzeniowy Dół oraz pospaceruj Bulwarami Nadwiślańskimi. Chętni mogą też wybrać się na wycieczkę statkiem po Wiśle. Aha – i pamiętaj o koguciku! Ten wypiek jest symbolem Kazimierza Dolnego i nie sposób opuścić to miasteczko bez jego zakupu.

Kamperem po lubelskiej Toskanii, czyli szlakiem winnic

Jeśli już jesteś w Kazimierzu Dolnym, nie sposób ominąć zlokalizowanej kilka kilometrów dalej Winnicy Rzeczyca, której malownicze położenie przypomina widoki rodem z Toskanii. Stare siedlisko znajduje się na pagórkowatym terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego nad wąwozem lessowym.
Lubelskie słynie z winnic, więc gdy już jesteś w tym regionie kamperem możesz przemierzyć ich szlak. Do odwiedzenia pozostaje jeszcze:

  • Winnica Las Stocki położona pośrodku trójkąta turystycznego: Kazimierz Dolny, Nałęczów i Puławy. 
  • Winnica Domowa Kalisja w wiosce Stare Kaliszany w gminie Józefów nad Wisłą. Stąd w bezchmurny dzień możesz podziwiać zarys Gór Świętokrzyskich. 
  • Winnica Skarpa Dobrska w miejscowości Dobre koło Kazimierza Dolnego. Sąsiaduje z Rezerwatem Przyrody Skarpa Dobrska, który mieści się w otulinie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. 
  • Winnica Dom Bliskowice położona jest na wyniosłej skarpie pradoliny Wisły na szlaku Kazimierz Dolny – Annopol. 
  • Winnica Gronowscy to już obszar malowniczego Roztocza. Leży w miejscowości Łukowa koło Biłgoraja. 
  • Winnica Sanna również znajduje się w dolinie Roztocza. Położona jest w miejscowość Wierzchowiska Drugie na Wyżynie Lubelskiej. 
  • Winnica Pasja Roztocza w miejscowości Lipowiec (18 km od Biłgoraja). Stamtąd warto udać się na wycieczkę do tzw. perły Roztocza, czyli Zwierzyńca. 
  • Winnica Pańska Góra to jedna z najstarszych winnic w regionie Małopolskiego Przełomu Wisły. 
  • Winnica Solaris położona jest na najwyższym południowo-zachodnim wzniesieniu na obrzeżach miasteczka Opole Lubelskie. 
  • Winnica Dwa Wzgórza leży na pograniczu Roztocza, Wyżyny Lubelskiej oraz Kotliny Sandomierskiej. 

W każdej z tych winnic możesz nie tylko podziwiać piękno przyrody, dowiedzieć się, w jaki sposób powstaje wino, rozkoszować się smakiem pysznego alkoholu, ale także kupić wybrane trunki prosto od producenta. 

W stronę malowniczego Roztocza

Roztocze to magiczna kraina zwana polską Toskanią. Jego część zachodnia leży w całości w województwie lubelskim i uwzględnia takie miasta jak Kraśnik czy Szczebrzeszyn. Roztocze Środkowe położone jest częściowo w województwie lubelskim i częściowo w podkarpackim. Najważniejsze miasta na jego szlaku to Biłgoraj, Krasnobród, Zwierzyniec i Zamość. Dlaczego warto wynająć kampera w Lublinie i pojechać nim na Roztocze? Bo to jeden z najbardziej nasłonecznionych regionów w Polsce. Jeśli szukasz słońca – jedź właśnie tam! Poza tym słynie z bardzo czystego powietrza, dziewiczej przyrody, krystalicznie czystej wody i zapierających dech w piersiach widoków lasów, łąk, pól, rozlewisk, a nawet i wodospadów. Te ostatnie, chociaż niewielkie, ale liczne można podziwiać w Rezerwacie Szumy nad Tanwią. Piękne krajobrazy najlepiej obserwować z wieży widokowej w Suścu lub z punktów widokowych na Bukowej, lub Piasecznej Górze. Roztocze to także liczne kąpieliska m.in. Stawy Echo w Zwierzyńcu oraz zalew w Józefowie. Warto udać się także na spacer nad Uroczysko Belfont, które było tajemniczym miejscem spotkań Marysieńki i Jana Sobieskiego. Do przechadzek zachęca także Krasnobród i Zwierzyniec – urokliwe miasteczka z ciekawymi atrakcjami np. słynną Kaplicą na Wodzie.

Rowerem i kajakiem, czyli Roztocze dla aktywnych

Roztocze jest rajem dla rowerzystów. Wypożyczając kampera, możesz skorzystać np. z dołączonego bagażnika na rowery i zabrać swój sprzęt z domu lub już na miejscu skorzystać z rowerowych wypożyczalni. W tym regionie znajduje się mnóstwo tras rowerowych, w tym Centralny Szlak Rowerowy Roztocza oraz fragment Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Na wycieczkę rowerową warto wybrać się do dawnej leśnej osady ordynackiej Florianka, gdzie znajduje się Izba Leśna, w której przedstawiono życie leśników i ich rodzin w czasach międzywojennych oraz Ośrodek Hodowli Stajennej Konika Polskiego. Malownicze Roztocze kochają także fani spływów kajakowych, których tutaj nie brakuje. Można spływać kilkoma rzekami: rzeką Wieprz, Tanew, Łada czy Bukowa – w zależności od swoich umiejętności i długości pokonywanego dystansu. Dla początkujących rekomendowana jest bardzo płytka i spokojna rzeka Wieprz, która czasami meandruje i zaskakuje przeszkodami np. powalonymi drzewami. Wizytę na Roztoczu warto zakończyć w Zagrodzie Guciów. Ten uroczy mały skansen pozwala na odkrycie sekretów kulinarnych, rękodzieła i historii regionu. Można też posilić się w tamtejszej karczmie z kuchnią regionalną i żywnością ekologiczną.

Wybrane kampery w Lublinie

Wynajem kampera w Lublinie to najlepsze rozwiązanie, jeśli chcesz zwiedzić także okolice tego miasta i udać się dalej np. do królewskiego Sandomierza, a stamtąd w Góry Świętokrzyskie. Wystarczy, że przejrzysz naszą platformę i skorzystasz z bogatej oferty wypożyczalni kamperów. Wybierać możesz spośród różnych aut, w zależności od standardu i komfortu podróżowania, jakiego oczekujesz oraz liczby osób podróżujących. 

Ile kosztuje wypożyczenie kampera w Lublinie?

Obawiasz się, że nie stać Cię na wynajem kampera? Bez obaw! Propozycji w naszej wypożyczalni są dziesiątki, więc na pewno znajdziesz coś w granicach swoich możliwości. Oczywiście koszt wypożyczenia kampera zależy od sezonu i długości wynajmu. Ceny zaczynają się już od 300 zł za dobę w sezonie niskim. Ponadto pamiętaj, że zazwyczaj pobierana jest opłata serwisowa oraz kaucja zwrotna, więc i ten koszt musisz uwzględnić.

Poczuj wolność – wynajmij kampera w Lublinie!

Poznaj nasze kampery na wynajem w Lublinie. Wszystkie są tak wyposażone, aby zapewnić najlepszą wakacyjną przygodę Tobie i Twojej rodzinie. Niezależnie od tego, czy szukasz czegoś na weekendowy wypad do Lublina, czy też na dłuższą wycieczkę po okolicy, u nas znajdziesz idealny samochód kempingowy. Podróżowanie kamperem to niesamowita przygoda z wieloma miejscami docelowymi do odwiedzenia. Bez rezerwacji hoteli, bez biletów na pociąg, autobus itd., bez stresu, bez trzymania się godzin rozkładu jazdy, bez konieczności przebywania w tym samym miejscu – kamper pozwala Ci przebywać tam, gdzie masz na to ochotę danego dnia i odkrywać wszystko, co tylko możliwe. Taka forma urlopu to niczym nieograniczona wolność, z której możesz korzystać z całą rodziną. Masz też możliwość przygotowywania swoich posiłków oraz brania kąpieli i korzystania z toalety. Zapoznaj się z naszą ofertą już dziś i ciesz się wymarzonym urlopem!

Sprawdź naszego bloga