fbpx

Odkryj ofertę kamperów w Rzeszowie

Kempingów na Podkarpaciu nie brakuje, więc wynajem kampera w Rzeszowie i udanie się nim w podróż krajoznawczą po okolicach jest wspaniałym pomysłem na spędzenie urlopu. Jeśli więc masz już dość zatłoczonych hoteli oraz szumu miasta, ale szukasz z jednej strony mniej znanych miejskich atrakcji, a z drugiej możliwości bliskiego obcowania z naturą, skorzystaj z oferty kampery na wynajem i wyrusz w podróż życia!

Oferty wyróżnione

Rzeszów i okolice kamperem

Co można odkryć kamperem w okolicy Rzeszowa? Polecamy zajrzeć nad tzw. Bieszczadzkie Morze, jak niektórzy określają Jezioro Solińskie oraz niepowtarzalne i wyjątkowe Bieszczady z Tarnicą i Połoniną Caryńską. Warto odwiedzić mało znany i nieodkryty Magurski Park Narodowy lub Przemyśl, które położone jest na wzgórzach u stóp Karpat. Okolice Rzeszowa oferują wiele dla podróżujących kamperem! Sprawdź co dokładnie.

Najciekawsze miejsca na mapie Rzeszowa

Wynajmując kampera w Rzeszowie nie można pominąć zobaczenia zabytków i atrakcji tego miasta. Przede wszystkim musisz udać się na rynek z ratuszem i przejść się podziemną trasą turystyczną. Budynek rzeszowskiego ratusza sięga tradycją XV wieku. Polecamy przysiąść w jednej z otaczających rynek restauracji, zjeść pyszny obiad (w tym lokalny specjał – proziaki), napić się dobrej kawy i posłuchać odtwarzanego co 3 godziny z wieży ratuszowej wyjątkowego hejnału. Jest to kompozycja związanego z Rzeszowem wybitnego trębacza Tomasza Stańki. W liczącym 400 metrów ciągu piwnic pod rynkiem wytyczono trasę turystyczną. Ponoć najstarsze komory pochodzą z XIV wieku. Stolica Podkarpacia to spuścizna rodu Lubomirskich. Możesz podziwiać zamek i ich letni pałac z okoliczną, nowoczesną fontanną multimedialną. Między tymi dwoma budynkami przebiega najpiękniejsza ulica w tym mieście, Aleja pod Kasztanami, przy której ulokowane są secesyjne, bogato zdobione wille. Polecamy również odwiedzić zespół klasztorny ojców Bernardynów wraz z przepięknymi (zwłaszcza wiosną i latem) przyklasztornymi ogrodami. Rzeszów to także miejsce, gdzie możesz odwiedzić ciekawe muzea np. dobranocek, etnograficzne, okręgowe lub galerię malarstwa polskiego z dziełami m.in. Mehoffera. A dla zmęczonych miejskim zgiełkiem miasto oferuje wypoczynek nad kąpieliskiem „Żwirownia” położonym w obrębie dawnego starorzecza Wisłoka. Spory zalew znajduje się także w oddalonych o 15 kilometrów od miasta Bratkowicach, gdzie można odpoczywać nad wodą i cieszyć się spacerami po pobliskim lesie. Nieopodal miasta, w zasadzie na jego obrzeżach, znajduje się lotnisko Jasionka. To niebywała atrakcja dla rodzin z dziećmi, które uwielbiają podziwiać z tarasu widokowego startujące lub lądujące maszyny. Lotnisko organizuje także wycieczki, podczas których można dowiedzieć się, w jaki sposób funkcjonuje port lotniczy.

Zamek w Łańcucie i skansen w Markowej

Zaledwie 17 km od Rzeszowa znajduje się Łańcut, a w nim kompleks parkowo-zamkowy, którego nie trzeba specjalnie reklamować. Jego urok musisz po prostu zobaczyć. Kto nie był, niech spieszy podziwiać wielki zamek, przepiękny park z oranżerią oraz stajnie i powozownie. Około 25 km od Rzeszowa znajduje się skansen w Markowej, który dokumentuje kulturę materialną i duchową większego obszaru województwa podkarpackiego. Zwiedzając położone na jego terenie obiekty, można dowiedzieć się m.in. jak wyglądało życie na wsi, co znajdowało się w wyposażeniu domów, czym był spichlerz i do czego używany był młyn wietrzny.

Przemyśl – miasto u stóp Karpat

Pozostając w tematyce miast i miasteczek polecamy odwiedzić położony na granicy polsko-ukraińskiej niewielki Przemyśl. Może i jego obszar nie jest duży, ale liczba tutejszych zabytków i obiektów starej architektury jest ogromna. Zamek Kazimierzowski, pałace dawnych rodzin szlacheckich, liczne kościoły rzymskokatolickie, cerkwie, muzea, piękny rynek, przemyskie podziemia, arboretum, kopiec Tatarów – w Przemyślu naprawdę jest co zwiedzać. Poza tym w bezpośrednim sąsiedztwie miasta znajduje się ogromny zespół umocnień tzw. Twierdza Przemyśl. Na początku I wojny światowej była to trzecia największa twierdza w Europie. Jej umocnienia odegrały znaczącą rolę w czasie starć między armią rosyjską a austriacką. Dziś teren jest dobrze zorganizowany dla odwiedzających to miejsce. Można zdecydować się na spacer lub przejażdżkę rowerem wzdłuż szlaku, który przebiega wokół fortyfikacji.

W stronę gór, czyli Jezioro Solińskie i Bieszczady

Dojazd kamperem od Rzeszowa w kierunku Soliny jest bardzo prosty i zajmuje około dwie godziny. A tam na spragnionych obcowania z naturą turystów czeka piękne jezioro z niezwykłą zaporą długości 664 metrów. Nad wodą można biwakować, łowić ryby lub wybrać się na rejs statkiem po tafli tzw. Bieszczadzkiego Morza. Ulokowane na zachodnim brzegu jeziora uzdrowisko Polańczyk zachęca do odwiedzenia punktów widokowych oraz przejścia się mierzącą 1,5 km ścieżką turystyczną. Jeśli lubisz rowerowe przejażdżki, polecamy zabrać rowery, bo jest gdzie pojeździć. Kochającym górskie wędrówki proponujemy udać się kamperem trochę dalej w kierunku urokliwych bieszczadzkich szlaków. Mała i Wielka Rawka, Połonina Caryńska, Połonina Wetlińska i słynna Chatka Puchatka oraz najwyższy szczyt w Bieszczadach – Tarnica – obowiązkowe punkty na mapie dla tych, którzy uwielbiają góry i roztaczające się z nich panoramy. Nie zapomnij, że Bieszczady są dzikie i nieokiełznane, występuje tu liczna zwierzyna, więc na szlaku możesz spotkać i wilka, i rysia, i niedźwiedzia. Jeśli podróżujesz kamperem na wynajem z dziećmi, niebywałą atrakcją dla najmłodszych będzie bieszczadzka kolej wąskotorowa oraz przejazd drezyną rowerową w Uhercach Mineralnych.

Nieodkryty Magurski Park Narodowy

Gdy już poznasz piękno Bieszczad, a czas będzie pozwalał na dalsze spędzanie urlopu w kamperze, proponujemy Ci udać się w stronę Magurskiego Parku Narodowego. Ten mało znany i nieodkryty przez tłumy obszar pozwala cieszyć się pięknem przyrody Beskidu Niskiego. Do dyspozycji turystów pozostaje 75 kilometrów szlaków pieszych oraz wiele tras rowerowych o różnych stopniach trudności. Na szlaku Architektury Drewnianej można podziwiać zabytkowe cerkwie łemkowskie oraz cmentarze. Magurski Park Narodowy spodoba się przede wszystkim wielbicielom ciszy i spokoju, którzy chcą spędzić wolny czas z dala od zgiełku.

Cena wynajmu kampera w Rzeszowie

Wynajem kampera w Rzeszowie zależy po pierwsze od długości wynajmu, po drugie od sezonu, a po trzecie od rodzaju wynajmowanego pojazdu. W tzw. sezonie niskim możesz wypożyczyć auto już od 300 zł za dobę, ale już bogato wyposażone kampery na wynajem w tzw. sezonie wysokim kosztują ok. 600 zł/doba. Przy wypożyczaniu zawsze pobierana jest zwrotna kaucja, która stanowi zabezpieczenie dla właściciela kampera. Biorąc pod uwagę ceny za nocleg w hotelowym pokoju, wynajem kampera dla całej rodziny to najkorzystniejsza opcja spędzenia wakacji w różnych miejscach i we wspaniałych warunkach. Za cenę tygodniowego pobytu czteroosobowej rodziny w dobrym hotelu, możesz wypożyczyć luksusowe i nowocześnie wyposażone auto na dwa tygodnie. Zyskasz też komfort, ponieważ będzie to Twój tymczasowy dom na kółkach, którym będziesz się nie tylko przemieszczać, ale i w nim spać, jeść, kąpać, odpoczywać itp., a przy okazji odwiedzisz więcej miejsc niż podczas spędzania czasu tylko w jednej, zatłoczonej miejscowości.

Pokochaj podróżowanie kamperem!

Jeśli chcesz doświadczyć czegoś nowego, zdecyduj się na wycieczkę kamperem. Nie dość, że ten rodzaj turystyki jest tańszy, to jeszcze daje całkowitą swobodę nieosiągalną dla tradycyjnego podróżowania pociągiem, samolotem czy zwykłym samochodem. Warto pokochać podróżowanie kamperem, ponieważ: 

  • Zyskujesz maksymalną swobodę. Podróżowanie kamperem to przede wszystkim synonim wolności. Nie musisz respektować godzin posiłków, ani czasu opuszczenia pokoju, a tym bardziej nie musisz czekać na godziny przyjazdu i odjazdu jakiegoś lokalnego środka transportu. Ty decydujesz, kiedy zaczyna się Twoja podróż i podejmujesz decyzje, jak ją poprowadzić. Wytyczne są ustalane tylko przez Ciebie bez limitu czasowego.
  • Odwiedzasz wiele miejsc. Po co się ograniczać? Podróż samochodem kempingowym pozwala dotrzeć do celu, ale bez konieczności omijania urokliwych wiosek, kąpielisk, lasów, jezior  i innych atrakcji, które napotkasz na swojej drodze.
  • Oszczędzasz pieniądze. Wiemy, że zakup kampera nie jest tani, ale jeśli zdecydujesz się na wynajem kampera w Rzeszowie i udasz stamtąd na urlop, nie będziesz musiał płacić za noc w hotelu, czy codziennie wydawać pieniędzy w restauracjach. Możesz nawet wypić kawę, kiedy tylko masz na to ochotę lub w dowolnej chwili skorzystać z toalety.
  • Korzystasz z maksymalnego komfortu i swobody. Możesz zatrzymać się nad jeziorem i czytać książkę, możesz obudzić się z widokiem na wschód słońca nad górami, możesz położyć się spać, kiedy tylko zaczną opadać Ci powieki. Podróż kamperem to brak ograniczeń, a sam limit zależy tylko od Ciebie. 
  • Spędzasz więcej czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Kamper to idealna opcja, aby cieszyć się czasem z najbliższymi. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wycieczkę ze znajomymi, czy też wolisz podróżować z rodziną, samochód kempingowy to z pewnością strzał w dziesiątkę. Bliskość, która buduje się podczas takiej podróży, jest niezrównana. A jeśli masz dzieci, to tym bardziej jest to idealny sposób na wakacyjne. Nikt inny tak jak one nie potrafi cieszyć się z kamperowej przygody. 
  • Jesteś panem swojej podróży. Nikt inny oprócz Ciebie i Twoich współtowarzyszy nie decyduje o tym, gdzie trafisz, gdzie się zatrzymasz i jak spędzisz czas. 

Wynajem kampera w Rzeszowie – korzystne warunki

W CampDeck oferujemy Ci wynajem kamperów w najkorzystniejszych ofertach na rynku. Dbamy o to, aby wszelkie formalności były dopełnione zgodnie z prawem, a Twoja podróż była bezpieczna i komfortowa. Wszystkie samochody do wypożyczenia są sprawne, czyste, kompletnie wyposażone –tak, aby niczego Ci nie brakowało. Znajdź wypożyczalnię najbliżej Ciebie, wybierz interesującą Cię ofertę i ciesz się urlopem na kółkach. Nic nie daje takiej swobody, wolności i relaksu jak podróż kamperem. Jeśli masz jakieś pytania na temat oferowanych przez nas usług, zapraszamy do kontaktu. Napisz wiadomość na chacie, a my na nią natychmiast odpowiemy.

Sprawdź naszego bloga